چرا باید از آجر نسوز برای نماسازی ساختمان استفاده کرد؟

آجر نسوز در دمای بالای ۱۱۰۰ درجه سانتی‌گراد در کوره پخت می‌شود و همین باعث می‌شود تا تغییر مهمی در ساختارش اتفاق بیفتد. به علت افزایش دانسیته‌ی آجر، وقتی در معرض گرمای شدید قرار گیرد، آن را در خود ذخیره می‌کند و آرام آرام آزادش می‌کند و اجازه نمی‌دهد گرما وارد ساختمان شود. موارد زیر مهم‌ترین دلایلی است که شما باید آجر نسوز را برای نما انتخاب کنید:
۱- آجر نسوز به خاطر ساختارش، شبیه عایق حرارتی و برودتی عمل می‌کند که مانع هدر رفت انرژی گرمایشی و سرمایشی ساختمان می‌شود.
۲- آجر نسوز تک رنگ نیست و رنگ‌های متنوعی دارد. بنابراین در صورت استفاده از آن، نباید نگران یک‌نواختی نمای ساختمان باشید.
۳- به دلیل جنس آجر نسوز، گرمای خورشید در روزهای گرم تابستان را دفع می‌کند و در روزهای سرد زمستانی نور خورشید را جذب می‌کند که در نتیجه محیط داخلی ساختمان را گرم می‌کند.
۴- اگر نگران زشت شدن نمای آجری ساختمان خود هستید که بعد از باران شوره بزند، از آجر نسوز نما استفاده کنید چون شوره‌زدگی کمتری دارد، حتی به صفر هم می‌رسد. چرا؟ دلیلش برمی‌گردد به پخت آجر با دمای بالای ۱۱۰۰ درجه سانتی‌گراد که مواد آلی داخل آجر از بین می‌رود. این مواد دلیل اصلی شوره‌زدگی آجر هستند.
۵- آجرهای نسوز در مقابل اشعه‌ی خورشید تغییر رنگ کمتری نسبت به سایر آجرها دارند و اصطلاحا رنگ‌پریده نمی‌شوند.
۶- آجر نسوز نما نصب آسانی دارد و نیازی نیست که دانش فنی خاصی برای نصبش داشته باشید. چسب، ملات و سیمان از موادی است که شما می‌توانید برای نصب و چسباندن آجر نسوز نما از آن استفاه کنید.

آجر نسوز نما
اگر هنوز درباره‌ی استفاده از آجر نسوز نما به جای آجر معمولی مردد هستید، این را هم بگوییم که با استفاده از این نوع آجر دیگر لازم نیست که به طور مداوم و هر چندسال یک‌بار نما را تغییر هید. آجر نسوز در مقابل باران‌های اسیدی، فرسایش و سایش کاملا مقاوم است. همچنین فرقی ندارد که شما در کدام منطقه‌ی جغرافیایی و شرایط اقلیمی هستید، آجر نسوز کم‌ترین تغییرات را در مقابل سرد و گرم شدن خواهد داشت. در آخر هم باید به این نکته هم اشاره کنیم که چنان‌چه در منطقه‌ی سردسیر هستید که برف و یخبندان زیادی دارد، آجر نسوز بهترین انتخاب شما خواهد بود؛ چون این نوع از آجر نما به شدت در برابر یخ‌زدگی و یخبندان مقاوم است.

کامنت‌ها بسته شده‌اند.